Horní menu

Drobečková navigace

Domů > Základní škola > Aktuality > Informace ředitelky ZŠ a MŠ k novému šk.roku

Informace ředitelky ZŠ a MŠ k novému šk.rokuDatum konání:
1.9.2022

Vážení rodiče,

dovolte mi, abych Vás pozdravila na začátku nového školního roku 2022/23.
 
1. září se nám rozběhl nový školní rok. S p. starostou Bohuslavic Mgr. Pavlem Dominikem a p. starostkou Závady Ing. Andreou Lorkovou jsme společně přivítali všechny naše žáky školy.
 
Letos bude školu navštěvovat 256 žáků, v učitelském sboru je celkem 19 pedagogů, 3 asistentky pedagoga a 2 vychovatelky ve školní družině, náboženství bude vyučováno Mgr. Olgou Stuchlou a P. Mgr. Vojtěchem Janštou, Th.D.
 
Těsně před začátkem školního roku se nám podařilo slavnostně otevřít nové učebny v podkroví mateřské školy, které budou sloužit žákům ZŠ. Součástí přístavby je také nové kovové únikové schodiště. Slavnostní pásku jsme společně s vedoucími celé stavby, p. starostou Bohuslavic, místostarostkou a p. starostkou Závady přestřihli ve středu 31. 8. v 11 hodin. Po prohlídce nových prostor byl pro všechny hosty, pedagogy a zaměstnance školy připraven raut ve školní jídelně. Za přípravu výborného občerstvení moc děkuji zaměstnankyním školní jídelny. Všem moc chutnalo.
 
Ráda bych také poděkovala za podporu investice do modernizace a budování školy všem zastupitelům a p. starostovi. Výborná spolupráce byla se všemi složkami stavby, oceňuji rychlou a aktivní komunikaci všech stran. Jsem ráda, že jsem mohla být součástí této velké věci a těším se hlavně na to, až se nové učebny zaplní žáky. Nám nyní zbývá ještě doplnit učebny nábytkem a učebními pomůckami. 
 
Ráda bych všechny pozvala na prohlídku těchto nových prostor a to dne 13. 9. od 16h.
Tento den budou také probíhat třídní schůzky pro rodiče dětí z 1. - 4. tříd. 
 
Od srpna je spuštěn nový web školy, který ještě průběžně doplňujeme. Najdete zde další podrobné informace o škole.
     
V měsíci září nabídneme žákům přehled mimoškolních kroužků, které budou moci navštěvovat po vyučování. Činnost kroužků se pak rozběhne od začátku října.
 
Z důvodu náhlé dlouhodobé pracovní neschopnosti budeme v nejbližší době potřebovat doplnit pedagogický sbor o vyučující tělesné výchovy. Nabízíme tedy tuto pracovní pozici zatím jako zástup za dlouhodobou nepřítomnost pedagoga. Případní zájemci s patřičným vzděláním se mohou hlásit u vedení školy, kde obdrží podrobné informace.
 
Přeji všem příjemný vstup do nového školního roku, rodičům pevné nervy, trpělivost, všem pedagogům v jejich práci spoustu energie, pozitivní motivace, kreativní přístup a ten správný profesionální a zároveň lidský pohled i nadhled na vzdělávání našich budoucích generací.
e poznávat svět a život z nejrůznějších stran, připravit je na život. Učitelé Vám budou pomáhat s výchovou, ale ta nejdůležitější úloha je právě na Vás, rodičích.
 
Přeji Vám i Vašim dětem příjemnou cestu celým školním rokem, hodně trpělivosti a také radosti s Vašimi dětmi.
 
Mgr. Gabriela Prchalová, ředitelka ZŠ a MŠ Bohuslavice