Vážení rodiče a žáci,

pojďme společně udělat dobrý skutek a pomoci pěti malým holkám zlepšit jejich život!
Pokud máte oblečení, ze kterého již Vaše děti vyrostly, nevyhazujte ho a doneste ho k nám do školy. Prosím, jenom oblečení, které je ještě zachovalé, bez poškození.
A co všechno můžete přinést? Cokoliv, co se dá obléknout po celý rok (trička, mikiny, bundy, sukně, šaty, kalhoty, čepice, punčocháče, ponožky, ...). Prosím, nic těžkého.
Holky taky velice rády navlékají různé korálky a perličky. Takže pokud máte doma nazbyt pár korálků, perliček a potřeb pro navlékání, přineste je také. Určitě to holkám udělá velikou radost.
Další informace, také s fotkou holek, naleznete v příloze toho e-mailu.

STRUČNÝ PŘÍBĚH
O holky se sama stará jedna starší paní, která si vydělává v malém krámku jako švadlena. Jejich náhradní maminka je sama, své vlastní děti nemá. To, že se o holky stará je úžasné a musí mít zlaté srdce.
Platí zde, že se maminka poslouchá na 100 %. Neexistuje odmlouvat či neposlechnout. Všichni pomáhají s domácími pracemi. I ta nejmladší umí vyprat sama samozřejmě ručně.V Nepálu neexistuje žádná sociální podpora od státu.
Holky navštěvují místní školu. Velice rády se učí a váží si vzdělání, které zde dostanou. Jsou chudé, ale šťastné. Pořád se usmívají a nebrečí.
Večer si na dvorku samy topí. Topení, jako máme u nás, u nich vůbec neexistuje. V zimě se teploty v Káthmándú pohybují v noci kolem 0°C, přes den je zde maximálně 10°C.
Holky jsou sirotci z různých důvodů (zemětřesení, občanské nepokoje, …).Většina příběhů je velmi krutá, proto se někdy člověk raději ani neptá. Bohužel se zde stává, že rodiče prodají své vlastní děti za jídlo.Policie tyhle situace nijak neřeší.

JAK SE K HOLKÁM VAŠE VĚCI DOSTANOU?
Prostřednictvím pana Richarda Hradce, dobrodruha, cestovatele a fotografa. Pan Richard Hradec je Čech žijící v Itálii. S holkami se seznámil před téměř dvěma roky při návštěvě Káthmándú, prostřednictvím přátel z tamní cestovní agentury. Navštěvuje je pravidelně 2x ročně. Po celý rok je s holkama v kontaktu a také je finančně podporuje. Další cestu za holkami plánuje letos v únoru. Holkám vysbírané oblečení osobně v únoru přiveze!

Děkuji za Váš zájem,
Mgr. Martina Radošovská