SAFER DAY 2019

Den bezpečnějšího internetu (SID) je každoroční celosvětová akce, která se konala v úterý 5. února 2019, aby pomohla podpořit lepší internet. Letošní téma "Společně pro lepší internet" vyzývá jednotlivce, aby vytvořili lepší internet. Tyto dovednosti nazýváme 4Rs: Respekt, odpovědnost, rozum a odolnost.
Naše škola sa zapojila do této akce.

Žáci 9. třídy seznamovali děti z 1. ž 6. ročníku formou prezentací, aktivit a videí, jak používat internet bezpečně, zodpovědně a s respektem.

Žáci se v hodinách dozvěděli, jak bezpečně hledat informace na internetu a jaká jsou rizika sociálních sítí. Byli seznámeni s pravidly ochrany osobních dat, jak pracovat s hesly a jak si je chránit, jaké informace je a není vhodné sdílet na sociálních sítích, komu a jaké informace mohou sdělovat či jak komunikovat se známými v prostředí internetu. Fotografie z akce můžete zhlédnout na stránkách naší školy.

Mgr. Karla Poštulková