Domů > Základní škola > Klub rodičů > 2019/2020

Vážení rodiče,

Jako každým rokem dávám krátký report o tom, co se dělo v minulém školním roce v Klubu rodičů a co máme v plánu na tento školní rok. Aktuální počet žáků je 233, což znamená, že dětí rok od roku přibývá a to je moc dobře, protože máme koho podporovat.

Rádi mezi sebou přivítáme i nové rodiče, kteří by se rádi přidali do Klubu rodičů a pomohli nám tak s akcemi pro naše děti. Pokud tak chcete učinit, rádi vás uvidíme na schůzce obou Klubů rodičů – jak školy, tak školky, ve středu 23.10.2019 v 16.hodin ve školce v Bohuslavicích (schůzka bude probíhat v horní třídě, zazvoňte na zvonek).

Teď už k tomu, na co všechno jsme v minulém roce pro děti připravili, či na co jsme finančně přispěli. Kromě akcí, které již tradičně pořádáme musím vypíchnout alespoň některé:

• nákup knih do knihovniček ve škole v ceně cca 10 000 Kč
  • představení hudebního divadla ABRAKA MUZIKA pro vyšší i nižší stupeň, ve výši 12 000 Kč
  • ukázka dravých ptáků pro všechny žáky, která proběhla na fotbalovém hřišti v Bohuslavicích, ve výši cca 10 000 Kč
  • příspěvek na výlety na konec školního roku, ve výši 11 000 korun
  • příspěvek na dárkové poukazy pro žáky na konec školního roku, ve výši 3 300 Kč

a další drobnější výdaje či příspěvky.

Loni jsme také poprvé byli nuceni z kapacitních důvodů sálu v KD rozdělit Maškarní ples na vyšší stupeň a nižší stupeň. Věřím, že nakonec byli všichni spokojeni a my se i v letošním roce pokusíme vytvořit stejně dobré, a třeba i lepší, podmínky pro oba Maškarní plesy.

A nyní již k tomu, co nás čeká v letošním školním roce:

• Uspávání broučků – 8. listopad 2019
  • Česko zpívá koledy a vypouštění balónků s přáním Ježíškovi – 11.prosinec 2019 (ve spolupráci se ZŠ Bohuslavice)
  • Mikuláš ve škole – prosinec 2019
  • ples rodičů ZŠ a MŠ Bohuslavice – 10.leden 2020
  • Maškarní ples pro děti – vyšší stupeň 14.2.2020 ve školní tělocvičně a nižší stupeň 16.2.2020 v KD Bohuslavice
  • Den dětí a pasování prvňáčků – červen 2020

V letošním školním roce po několikaletém rozmýšlení, se budeme s Klubem rodičů MŠ Bohuslavice podílet na příspěvku 10 000 Kč/každý Klub a zakoupíme společně se ZŠ Bohuslavice ozvučení, které bude sloužit na akce školy a Klubů. V plánu máme i venkovní kino pro děti…ale zatím nebudu předbíhat.

Dále pak budeme určitě přispívat na akce typu – kino, divadlo nebo vstupy na různé programy, vhodné pro školy. Tyto akce jsou většinou i s dopravou na akci, kterou hradíme z části nebo zcela. Nákup dárkových poukázek z knihkupectví k vysvědčení, příspěvek na pizzu pro deváťáky k ukončení školního roku.

Příspěvek

Na letošní školní rok budeme opět vybírat 200 Kč příspěvek. Jedná se o příspěvek na celý školní rok. Poprosím, aby do konce října 2019 děti peníze přinesly svému třídnímu učiteli. Ten všechny peníze vybere. Čerpat se pak bude dle potřeby.

Poděkování

Závěrem bych ještě velice ráda poděkovala všem z Klubu rodičů i ostatním rodičům, kteří vždy ochotně přiloží ruku k dílu, když je potřeba, paní ředitelce, celému učitelskému sboru a všem zaměstnancům ZŠ Bohuslavice. Dále také paní Karin Herudkové a jejím dětičkám v družině, protože i oni se podílejí na výrobě ozdob v sále KD Bohuslavice při Maškarním plesu.

Ještě jednou velké díky Vám všem. Věřím, že odměnou za to vše, jsou nám úsměvy na tvářích našich dětí.

Za Klub rodičů při ZŠ Bohuslavice

Kateřina Vitásková

Upozorňujeme tímto všechny rodiče, že pokud pošlou své dítě samotné na některou z akcí, pořádaných Klubem rodičů, nesou si za ně zodpovědnost sami.