Horní menu

Drobečková navigace

Domů > Základní škola > Aktuality > Konkursní řízení na místo ředitele/ředitelky ZŠ a MŠ Bohuslavice

Konkursní řízení na místo ředitele/ředitelky ZŠ a MŠ BohuslaviceDatum konání:
1.4.2024

Rada obce Bohuslavice vyhlašuje Konkursní řízení na obsazení pracovního místa ředitele/ředitelky Základní školy a mateřské školy Bohuslavice, příspěvkové organizace.

viz odkaz na stánky obce: 

https://www.bohuslavice.eu/aktuality-1/konkursni-rizeni-na-obsazeni-prac-mista-reditele-reditelky-zs-a-ms-bohuslavice-4197cs.htmlP

Zaměstnanci podporující současnou paní ředitelku Mgr. Gabrielu Prchalovou se rozhodli formou otevřeného dopisu k celé situaci vyjádřit.
(originál dopisu včetně podpisů zaměstnanců je uložen ve škole)

Otevřený dopis - zaměstnanci ZŠ a MŠ Bohuslavice.pdf

Vážené vedení obce Bohuslavice, spoluobčané, rodiče,

jako zaměstnanci ZŠ a MŠ Bohuslavice bychom rádi touto formou vyjádřili naši podporu současné ředitelce Mgr. Gabriele Prchalové. V pondělí 19. 2. 2024 jsme byli během krátké porady informováni ředitelkou, že jí v pátek 16. 2. 2024 byla vedením obce oznámena informace o vypsání konkurzu (rekonkurzu) na pozici ředitele ZŠ a MŠ Bohuslavice.

    Rozumíme tomu, že tento krok je ze strany obce legitimní, jelikož paní ředitelce bude v tomto roce končit již druhé šestileté funkční období. Nicméně jako zaměstnanci školy toto rozhodnutí obce vnímáme jako ne zcela šťastné.  Práce ředitele školy je jen těžce měřitelná.  Jako zaměstnanci školy jsme přesvědčeni, že aktuální vedení školy má dlouhodobou vizi, se kterou rezonujeme a která se postupnými kroky realizuje. Je patrné, že paní ředitelka vnímá aktuální potřeby současného vzdělávacího procesu. Vedení školy aktivně pracuje na zkvalitnění celého vzdělávacího procesu, stejně jako se zasazuje o zdravé pracovní prostředí pro všechny, ať už pro pedagogické či nepedagogické pracovníky a především žáky školy, kteří jsou v celém vzdělávacím procesu na prvním místě.  Pod jejím vedením se posouváme dopředu a zajišťujeme žákům - vašim dětem - kvalitní přípravu pro budoucí studium a pro život. V  každém funkčním období ředitelky školy byla ZŠ i MŠ podrobena detailnímu šetření ze strany České školní inspekce s výbornými výsledky, práci i výsledky školy si její vedení obhájilo. Škola prošla i hloubkovým finančním auditem a dalšími kontrolami. Vypsáním výběrového řízení se vnáší určitá nejistota do dalšího směřování ZŠ a MŠ. Případná změna vedení organizace bude mít bezesporu vliv na chod školy. Vzhledem k tomu, že ZŠ a MŠ má zhruba 60 zaměstnanců, je náš názor z našeho pohledu dost podstatný.

Je nám jasné, že tento otevřený dopis běh událostí nezvrátí, přesto vnímáme jako naši morální povinnost vyjádřit se k celé situaci touto cestou.

Za všechny podporující zaměstnance ZŠ a MŠ Bohuslavice

V Bohuslavicích dne 28.2.2024