Horní menu

Drobečková navigace

Domů > Základní škola > Aktuality > 18.4. - ZLEPŠI SI TECHNIKU

18.4. - ZLEPŠI SI TECHNIKUDatum konání:
18.4.2024

fotogalerie: ZDE

Matematika je všude kolem nás, jen se správně podívat.

Názvem článku se řídil projektový den na VŠB Technické univerzitě v Ostravě, který se konal pro žáky 8. třídy základních škol. Akce byla součástí projektu "Zlepši si techniku", který je zaměřen na popularizaci vědy a inovativní metody výuky přírodovědných předmětů.

Během projektového dne se žáci seznámili s různými obory, jako jsou energetika, ekologie, nanotechnologie, robotika, informační technologie, umělá inteligence, ekonomika, architektura a stavebnictví. Na programu byla také populární "Science show" plná vědeckých paradoxů, chemických reakcí i fyzikálních zákonitostí, během které měli možnost překročit hranice běžného lidského chápání.

Workshop byl zaměřen na popularizaci vědy a inovativní metody ve výuce přírodovědných předmětů. Žáci si odnesli nezapomenutelné zážitky při setkání s vědci a lektory a mohli zjistit, jak úzce souvisí technické vymoženosti naší doby s matematikou, fyzikou, chemií a dalšími přírodními vědami.

Projektový den na VŠB Technické univerzitě v Ostravě ukázal, že věda a technika mohou být zábavné a inspirativní.

Mgr. Karla Poštulková