Horní menu

Drobečková navigace

Domů > Základní škola > Aktuality > 23.4. - Finanční gramotnost - projekt

23.4. - Finanční gramotnost - projektDatum konání:
23.4.2024

fotogalerie: ZDE

Zdravá svačinka

V úterý 23. dubna 2024 uspořádali žáci 8. a 9. třídy speciální akci s názvem "Zdravá svačinka". Cílem této události bylo nejen podpořit finanční gramotnost mezi žáky, ale také propagovat zdravé stravování a celkově zdravý životní styl.

Osmáci a deváťáci si doma připravili zdravé svačinky, které pak nabízeli k prodeji spolužákům i učitelům během dopoledne. Během této akce měli žáci možnost zúčastnit se také AZ kvízu na téma "Jak vypadají peníze" a zahrát si hru na tabletu, která je učila hospodařit s penězi.

Jednou z nejzajímavějších částí akce byla směnárna, kde si účastníci mohli směnit své peníze za speciální měnu v hodnotě 1 ⭐ = 5 Kč. Tyto hvězdičky pak mohli použít k nákupu zdravých svačinek. Tímto způsobem si žáci vyzkoušeli finanční gramotnost v praxi zábavným a interaktivním způsobem.

Akce byla velmi úspěšná a ukázala, že učení finanční gramotnosti nemusí být nudné.

Mgr. Karla Poštulková