Horní menu

Drobečková navigace

Domů > Základní škola > Aktuality > MEZINÁRODNÍ DEN MATEMATIKY - "π" PI DAY -

MEZINÁRODNÍ DEN MATEMATIKY - "π" PI DAY -Datum konání:
14.3.2024

PDay.pdf


14. BŘEZNA JE MEZINÁRODNÍ DEN MATEMATIKY
, ZNÁMÝ TAKÉ JAKO DEN PÍ. V TENTO DEN SE SOUTĚŽÍ O ZAPAMATOVÁNÍ CO NEJVĚTŠÍHO POČTU DESETINNÝCH MÍST TOHOTO IRACIONÁLNÍHO ČÍSLA A ZÁROVEŇ SE DĚTEM PŘIBLIŽUJE MATEMATIKA ZÁBAVNOU FORMOU.

ASI KAŽDÝ VÍ, ŽE Π URČUJE POMĚR OBSAHU KRUHU K JEHO OBVODU. PRVNÍ CIFRY Π JSOU 3,14159265... TEDY POKUD JE PRŮMĚR KRUHU 1, JEHO OBVOD BUDE 3,14159265... PÍ (Π) LUDOLFOVO ČÍSLO JE JEDNO Z MÁLA ČÍSEL, KTERÉ SE NÁM OPRAVDU VRYJE DO PAMĚTI.

V NAŠÍ ŠKOLE SE ŽÁCI RŮZNÝCH VĚKOVÝCH KATEGORIÍ ZAPOJILI DO SOUTĚŽE, KTERÁ MĚLA ZA CÍL POSÍLIT JEJICH PAMĚŤOVÉ SCHOPNOSTI A ZÁROVEŇ JE SEZNÁMIT S FASCINUJÍCÍMI VLASTNOSTMI ČÍSLA Π. MEZI FINALISTY SE DOSTALI ŽÁCI Z RŮZNÝCH ROČNÍKŮ, KTEŘÍ PROKÁZALI NEJEN SVOU MATEMATICKOU ZRUČNOST, ALE TAKÉ SCHOPNOST UCHOVAT SI V PAMĚTI NEUVĚŘITELNĚ DLOUHÝ ŘETĚZEC ČÍSEL.

DO FINÁLE SE SE PROBOJOVALI TITO ŽÁCI:
JAN BACHRONÍK (5. TŘ.), SOFIE FUSSOVÁ (6. A), DANIEL SKOVAJSA (6. B) KLÁRA JUREČKOVÁ (6. B), NIKOL BLOKŠOVÁ (7. A), AMÁLIE GRUŇOVÁ (7. B), ALEXANDRA KOCUROVÁ (8. TŘ.), KAROLÍNA JANÍKOVÁ (9. TŘ.), APOLENA MATÝSKOVÁ (9. TŘ.) A DOMINIKA CEJPKOVÁ (9. TŘ.).
PI DAY NENÍ POUZE O MATEMATICE, JE TO TAKÉ PŘÍLEŽITOST K TOMU, ABY SE DĚTI MOHLY SPOLEČNĚ BAVIT A ROZVÍJET SVÉ DOVEDNOSTI.

A JAK TO CELÉ DOPADLO?
CELKOVÉ UMÍSTĚNÍ:

1. MÍSTO DOMINIKA CEJPKOVÁ 9. TŘÍDA 110 CIFER
2. MÍSTO ALEXANDRA KOCUROVÁ 8. TŘÍDA 76 CIFER
3. MÍSTO KAROLÍNA JANÍKOVÁ 9. TŘÍDA 62 CIFER
K PŘEDVEDENÝM VÝKONŮM BLAHOPŘEJEME!